Skatris Silikon Jel Yara İzi Kremi | 15 Gram

Skatris Silikon Jel Yara İzi Kremi | 15 Gram

Hepimizin başına gelebilir. Cerrahi bir müdahale oldunuz, bir yeriniz yandı veya yaralandınız. Yara izi oluştu. Ya sonrası? İşte tam da size göre bir ürünümüz var: Skatris Silikon Jel.

Şeffaf, yağsız ve kendiliğinde kuruyan bir silikon jel olan Skatris Silikon Jel; mevcut yara izlerini yumuşatır, kaşıntı ve renk değişikliklerini azaltmaya yardımcı olur. Yüz ve eklemler olmak üzere tüm deri bölgelerinde kullanılır. Unutmadan bu ürün çocuklarda da güvenle kullanılmaktadır. Yapmanız gereken tek şey;  Yara izi olan bölgeyi temizleyip kurulamak, yara üzerine az miktarda Skatris Silikon Jeli çok ince bir tabaka olacak şekilde sürerek 2-3 dakika hafif masaj yaparak yaymanız. Kıyafetlerde leke yapmaması için tamamen kurumasını beklemenizi tavsiye ederiz. Yara izi olan bölgeye günde 2 kez sürmeniz, yeni yara izlerinde 2-3 ay, eski yara izlerinde 3-6 ay süreyle uygulamanızı öneririz.  

Skatris Silikon Jel Yara İzi Kremi | 15 Gram

Ameliyat Yanık Yaralanma Sezeryan operasyonu sonrasında ciltte yara izi oluşumunu önler. Kızarıklık ve kaşıntıyı giderir. Günde 2 kez hafif masaj yaparak uygulanır. 

  • Ameliyat, yanık ve yaralanma sonrası yara bölgesinde iyileşme dokusu aşırı çoğalarak bazı kişilerde skara (yara izine) neden olur. 

  • Bu yara izleri hipertrofik skar ve keloidal skar olarak isimlendirilmektedir. 

  • Deri seviyesinden yüksek, sert ve kırmızı renkli skar dokusu görüntü olarak rahatsız edici olmakla birlikte, ağrı, kızarıklık ve kaşıntıya neden olurken, eklem yerlerinde oluşan skarlar, hareket kısıtlılığına da neden olabilmektedir. 

  • Skar oluşmaması için cerrahi işlemler sonrası ilk 3 ay çok önemlidir. Bu dönemde doktorunuzun tavsiye edeceği önleyici tedaviler sayesinde skar zor fark edilebilecek kadar ince ve deri renginde kapanabilir. Skar oluşumunu önlemek ve mevcut skarların görünümünü düzeltmeye yardımcı olmak amacıyla kullanılan Skatris Silikon Jel, cerrahi işlemler ve yaralanmalar sonrası yaranın kapanması ya da dikişlerin alınmasını takiben kullanılır. Yanıklarda ise deri bütünlüğü oluşmasını takiben kullanmaya başlanmalıdır. 

  • Şeffaf, yağsız ve kendiliğinden kuruyan bir silikon jeldir. 

  • Mevcut yara izlerini yumuşatır, kaşıntı ve renk değişikliklerini azaltmaya yardımcı olur. 

  • Yüz ve eklemler de olmak üzere tüm deri bölgelerinde kullanılır. 

  • Çocuklarda da güvenle kullanılır. 

Kullanım: Yara izi olan bölgeyi nazikçe temizleyip kurulayın. Yara izi üzerine az miktarda Skatris Silikon Jeli çok ince bir tabaka olacak şekilde sürerek 2-3 dakika hafif masaj yapınız. Kıyafetlerde leke yapmaması için tamamen kurumasını bekleyiniz. Üzerine makyaj yapılabilir. Yara izi olan bölgeye günde 2 kez sürünüz, yeni yara izlerinde 3-6 ay, eski yara izlerinde ise 6-12 ay süreyle uygulanması önerilmektedir.

Skatris Silikon Jel Tanıtım Videosu İzle

Etiketler: iz kremi, yara izi kremi, ameliyat izi kremi, yara izi giderici krem, dikiş izi kremi

Devamını Oku

Skatris Silikon Jel Yara İzi Kremi | 15 Gram

125₺ 97₺

Kargo: Kargosuz